Balesetek elleni védelem ipari területeken, üzemekben

Targonca / AGV balesetek:

A targoncák és az automatikusan vezető járművek (AGV-k) a telephelyi logisztika egyik leggyakrabban használt eszközeként egyre fontosabb szerepet játszanak a gyártási folyamatban. Egy baleset termeléskimaradáshoz, személyi sérüléshez is vezethet.

A balesetek megelőzésének legjobb módja az, hogy senki ne lépjen be a targonca / AGV működési területére munka közben. A beépített videoanalitikás Bosch kamerák intelligensen megkülönböztetik az embereket a targoncáktól / AGV-ktől, és azonnal riasztást generálnak, ha valaki belép a tiltott területére. Eközben a dolgozókat aktívan figyelmeztetheti a rendszer, ha a járművek túl közel kerülnek hozzájuk. Speciális szkript szabályok hozzáadásával a kamerák intelligensen felismerhetik, hogy milyen körülmények között nincs szükség riasztásra, még akkor sem, ha emberek tartózkodnak a közelben. Például amikor a járműnek le kell állnia kirakodáshoz vagy állapot ellenőrzéshez.

Természetesen a targoncavezetők biztonsági tudatosságának növelése is elengedhetetlen. A beépített videoanalitikás kamerák meghatározhatják a targoncák / AGV-k által követendő utakat. A szabályokat be nem tartó targoncavezetőket azonosítani lehet, és további biztonsági oktatáson való részvételre kötelezhetik. A kamerafelvételek alapján kivizsgálhatók és elemezhetők a balesetek, aminek eredményeként javíthatók az útvonalak és a szabályok.

Tűz a gyártótelepeken:

A lángok és füst érzékelése kiemelten fontos a gyártóüzemek számára. Egy tűzkitörés pusztító következményekkel járhat a vállalkozás számára. Cégünk egy teljesen moduláris tűzrendszert kínál, amely a gyártóüzemekhez igazodik, és az igényeknek megfelelően bővíthető. Tűzriasztó rendszereink segítenek az életveszély, a készlet- és raktárkészlet-veszteség, valamint az üzletmenet-folytonosság megszakadásának megakadályozásában.

A gyártócsarnokok jellemzői – magas mennyezetek, poros vagy párás területek, sőt robbanóanyagok jelenléte – megnehezítik a megbízható tűzvédelmet. A Bosch speciális megoldásokat kínál ezekre az esetekre, például nagyon megbízható érzékelőket, amelyek figyelembe veszik a környezetet, tanúsítvánnyal rendelkező szilíciummentes eszközöket, amelyek tiszta terekhez vagy lakkozóüzemekhez alkalmasak, nagy belmagasságú területekhez tervezett érzékelő megoldásokat, sok zajjal rendelkező környezetekhez alkalmas jelzőberendezéseket, valamint alacsony kockázatú robbanásveszélyes területekhez való füstérzékelőket.

Emellett videóalapú tűzérzékelést is kínál, ahol a kamerák intelligens algoritmusokat használnak a füst és a lángok lehető legkorábbi szakaszban történő azonosítására. Tűz vagy füst jelzése esetén azonnal riasztás történik, és a helyszínt a kezelőhelyiségben pontosan meghatározzák. Ez időkritikus információt nyújt, amely megakadályozhatja a tűz okozta termelési vagy készletkárokat.

Ha a dolgozók elmulasztják a biztonsági mellény viselését

A potenciálisan veszélyes területeken dolgozók számára a biztonsági mellény viselése könnyen láthatóvá teszi őket a sérülések és balesetek megelőzése érdekében. A telephelyi biztonsági protokollok kezeléséhez és annak biztosításához, hogy minden munkavállaló betartsa a biztonsági mellény viselésére vonatkozó előírásokat, a biztonsági kamerák használhatók a biztonsági szabályok betartatására.

Beépített videoanalitikás kameráink segítségével megkülönböztethető, hogy egy személy visel-e biztonsági mellényt vagy sem. Ha nem, a kamera által végzett ellenőrzés lehetővé teszi a beléptető rendszer számára, hogy csak a biztonsági mellényt viselő dolgozóknak engedélyezze a belépést. Így az előírásokat be nem tartó dolgozókat azonosítani lehet, és további biztonsági oktatásban részesíthetik. Ezen megoldás egy esetleges ellenőrzés során bizonyíthatja, hogy a vállalat betartja a biztonsági protokollokat.

A dolgozók hőmérséklet-ellenőrzési folyamatának fejlesztése

Az elmúlt évtized során a biztonsági kamerák egyszerű képrögzítő eszközökből összetett adatérzékelőkké fejlődtek. Értékes adatokat szolgáltatnak, amelyek elemezhetők és hasznos módon használhatók, hogy megfelelő intézkedéseket tegyenek az emberek egészségének megóvása érdekében.

A Bosch 2016 óta következetesen adatvezérelt megközelítést alkalmaz, beépített szabványként kínálva a videoanalitikát, amely a mesterséges intelligencia egy formája. Ez a stratégia és szoftverkompetencia, valamint a kiváló minőségű hardverplatformok építésének képessége együttesen segített egy intelligens, a megemelkedett bőrfelszíni hőmérsékletet érzékelő megoldás gyors kifejlesztésében.